Głównym celem konferencji jest pokazanie na inspirujących przykładach, czym jest cyfrowa transformacja. Chcemy podpowiedzieć kobietom na różnych etapach kariery zawodowej, jak kierować swoim rozwojem, aby nadążyć za nieuchronnymi zmianami na rynku pracy.
Uczestniczki konferencji wyjdą z niej nie tylko z nową wiedzą, ale również z nowymi kontaktami w środowisku życzliwych i bardzo merytorycznych kobiet. Dodatkowym celem, jaki stawiają sobie organizatorzy jest pokazanie, że cyfrowa transformacja nie jest domeną męską i kobiety mają również dużą wiedzę z tego obszaru, którą mogą i chcą się dzielić. .
Aby konferencja niosła ze sobą realną cyfrową transformację dla uczestników, jedna osoba będzie miała szansę wrócić do domu z ufundowanym przez naszego Partnera – Future Collars – kursem "WordPress & Freelancing"!!!.
Prelegentki:
Prelegenci:
Harmonogram | |
---|---|
09:00 – 09:30 | Rejestracja |
09:30 – 09:45 | Powitanie: Wprowadzenie: Ekspertka 4.0 vs Ekspertka 3.0 Joanna Kaczyńska i Danuta Regulska Stowarzyszenie Ekspertki Razem |
09:45 – 10:15 | Kompetencje przyszłości dla kobiet, mężczyzn i sztucznej inteligencji – inne czy takie same? Magdalena Taczanowska Microsoft, Enterprise Commercial Lead |
10:15 – 11:00 | Wyzwania technologiczne związane z danymi, czyli jak ich ilość wpływa na rzeczywistość Sylwia Stefaniak Ministerstwo Cyfryzacji, Ekspert |
11:00 – 11:30 | Przerwa kawowa i networking |
11:30 – 12:15 | Prawo w nowych technologiach. Czy krypto znaczy bezpiecznie – oczami prawnika Anna Grygo Sadkowski i Wspólnicy, Radca Prawny |
12:15 – 13:00 | Cyfrowa Transformacja to nie tylko IT. Jak zostać liderem zmian w swojej organizacji? Monika Jabłkowska Billon Group w rozmowie z Sonią Wędrychowicz Digital Transformation Practitioner and Thought Leader |
13:00 – 13:45 | Przerwa obiadowa |
                         | |
---|---|
13:45 – 15:00 | Panel dyskusyjny: Rozwój w świecie cyfrowej transformacji Aleksandra Gren Fiserv, CEO Beata Jarosz Future Collars, CEO Małgorzata Kojro-Piotrowska GE Aviation, Digital, Europe Scrum Master Leader Michał Jaworski Microsoft, Członek Zarządu Panel poprowadzi Joanna Kaczyńska – Prezeska Stowarzyszenia Ekspertki Razem |
15:00 – 15:20 | Przerwa kawowa i networking |
15:20 – 16:50 | Innowatorki 4.0 – Ekspertki w świecie nowych technologii podzielą się swoimi historiami, jak ich marzenia i wizja przyszłości zmieniła – i nadal zmienia otaczającą nas rzeczywistość Justyna Wysocka-Golec Co-Founder & CEO, LGM S.A. Katarzyna Dorsey Founder & CEO, Yosh.AI Izabela Mrochen Uniwersytet Śląski w Katowicach |
16:50 – 17:00 | Zakończenie |
Zapisy na konferencje dostępne są przez system evena.
Do końca sierpnia w promocyjnej cenie.
Dla członkiń Stowarzyszenia bilety w preferencyjnej cenie z kodem promocyjnym.
Ekspert ds. przywództwa i jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w polskim sektorze IT.
Dołączyła do Microsoft w 2013 r. jako Lead Sector Public. Od lipca 2017 r. zajmuje stanowisko Enterprise Commercial Lead.
Magda ma ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i ogólnym zarządzaniu w branży IT. Rozpoczęła karierę w firmie ICL Polska (Fujitsu Services), ostatecznie obejmując stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Członka Zarządu. Następnie spędziła 7 lat w S&T na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku Country Managera i Prezesa Zarządu. Przed dołączeniem do Microsoft spędziła dwa lata w Zarządzie Sygnity S.A. jako Wiceprezes ds. Sprzedaży odpowiedzialny za rynek publiczny i infrastrukturę. Podczas swojej wieloletniej pracy zdobyła wyjątkowe doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i zmianami.
Jest Certyfikowanym Coachiem i Business Coachem w International Coaching Community (ICC), cenionym mentorem i mówcą. Były wiceprezes Stowarzyszenia LiderShe i lider polskiej edycji Women Chapter.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA School of Business w Nowym Sączu – National Louis University.
Współzałożycielka i prezes LGM S.A. – firmy z obszaru nowych technologii rozwijającej innowację pozwalającą na kilkukrotne zwiększenie mocy odbieranej z generatorów elektrycznych.
Zwyciężczyni Hackathonu Digital University oraz Startup Award na Forum Ekonomicznym w Tarnowie. Jej firma – LGM S.A. została nominowana do setki najlepszych startupów w Europie podczas Hello Tomorrow Challenge w Paryżu i do 40 najlepszych technologicznych startupów Europy podczas High Tech Ventures Days w Dreźnie.
Justyna jest absolwentką inżynierii środowiska na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz studiów menadżerskich typu MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Posiada kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu firmami zajmującymi się doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Jako ekspert w zakresie zmian klimatu, konsultant i kierownik projektu, a następnie jako dyrektor zarządzający, doradzała klientom biznesowym w zakresie systemów zarządzania emisjami, śladu węglowego, zrównoważonego rozwoju i smart cities. Pracowała dla klientów sektora prywatnego, publicznego oraz organizacji pozarządowych w kraju i za granicą. Współtwórczyni metodyk do oceny śladu środowiskowego dla NFOŚ, projektów redukcyjnych w ramach protokołu z Kioto zarejestrowanych w UNFCCC oraz projektów smart cities dla UNIDO. Obecnie zaangażowana w projekt unijny BRIGAID oraz budowanie działu Zrównoważonego Rozwoju w Bureau Veritas Polska.
Jest także laureatką tytułu Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet - europejskiej nagrody za wspieranie kobiet tworzących i prowadzących działalność gospodarczą.
Jest alumnem programu Mass Challenge Israel edycja 2018 (jedna z dwóch firm z Polski w całej historii programu).
Informatyk w świecie prawników. W Ministerstwo Cyfryzacji jako Ekspert zajmuje się projektami związanymi ze sztuczną inteligencją, Internetem Rzeczy, analityką danych – ze szczególnym uwzględnieniem przepisów RODO.
Rzeczą, na której najbardziej się skupia jest etyczne podejście do przetwarzania danych – w szczególności w sytuacjach, w których nie posiadamy przepisów prawa, co jest bardzo częste w przypadku nowych technologii i uczenia maszynowego.
Od wielu lat związana z branżą informatyczną – zdobywała doświadczenie zawodowe jako Project, Product oraz Operations Manager w firmach informatycznych, w tym w Microsoft, zajmujących się rozwiązaniami chmurowymi, projektami badawczymi oraz testami bezpieczeństwa na terenie całej Europy.
Wykładowca akademicki w Szkole Głównej Handlowej oraz w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Autor licznych publikacji dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania danych w systemach informatycznych.
Trener, mentor w programach wsparcia kobiet, Reiss Motivation Profile Master, a zawodowo inżynier – ekspert w obszarze, jakości, regulacji i norm. 18 lat doświadczenia na sali szkoleniowej, również jako wykładowca akademicki.
Certyfikowany master metody Reiss Motivation Profile, wykorzystywanej zarówno do indywidualnej pracy z kandydatami w kontekście planowania kariery zawodowej, jak i z firmami, aby rozwijać pracowników w ramach organizacji i zespołu.
W latach 2013 -2017 leader, trener i mentor grupy Women’s Network stworzonej przy GE Company Polska działającej na rzecz rozwoju osobistego kobiet. Odpowiada za współtworzenie planu szkoleniowego przygotowując autorskie szkolenia m.in. z zakresu:
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej.
Od 1994 roku jest związany z firmą Microsoft. Przez pierwsze dziewięć lat kierował zespołem sprzedaży do największych klientów w Polsce. W następnych latach był odpowiedzialny za m.in. politykę korporacyjną firmy oraz programy badania satysfakcji klientów.
Od dwóch kadencji jest wiceprezesem Zarządu Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji - PIIT. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego i ekspertem w KIG. Współpracował z Institute for Prospective Technological Studies (IPTS) w Sewilli należącym do Joint Research Centre Komisji. Brał udział w projektach Interkl@asa i “Internet dla Szkół”. Pracował nad stworzeniem Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego dla Polski. Otrzymał nagrodę Infostar 2008 w kategorii „Propagowanie informatyki”.
Jego pasją są książki i podróże.
Na naszym wydarzeniu nie może zabraknąć Pani Prezes Stowarzyszenia Ekspertki Razem
Joanna Kaczyńska od początku swojej drogi zawodowej związana z branżą bankową. Współtworzyła na polskim rynku nową jakość obsługi klienta i standardy zarządzania ryzykiem, pracując dla międzynarodowych instytucji finansowych. Była członkiem statutowych Komitetów Banku (Kredytowego, Zarządzania Ryzykiem Przedsiębiorstwa, Zarządzania Modelami, Ryzyka Operacyjnego oraz Rozwoju Produktów i Oprogramowania) oraz brała aktywny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu kilku dużych fuzji bankowych.
Jako liderka w świecie VUCA stawia na połączenie Biznesu i Wartości – bo wierzy, że prawdziwa zmiana jest oparta na Wartościach (#ValueBasedChange)
Joanna z pasją dzieli się wiedzą i wspiera rozwój innych, ze szczególnym naciskiem na wsparcie kobiet – stworzyła „Akademię Ryzyka” oraz autorski program „Liderk@RISK”. Prowadzi też wykłady na studiach podyplomowych. Jest inicjatorką i prezeską Stowarzyszenia Ekspertki Razem założonego aby ekspertki dzieliły się wiedzą i tym samym wspierały rozwój zawodowy kobiet.
Joanna ukończyła Szkołę Główną Handlową na wydziale Finanse i Bankowość oraz studia podyplomowe Business Intelligence. W 2017r. uczestniczyła w programie mentoringowym „Women in Tech – Disruption & Transformation” organizowanym przez Vital Voices Chapter Poland wraz z Ambasadą Izraela, w ramach którego odwiedziła ośrodki naukowe i akceleratory fintechów w Izraelu.
Radca Prawny, doradza w zakresie interpretacji prawa bankowego, przepisów dotyczących funduszy inwestycyjnych, papierów wartościowych, działalności maklerskiej. Sporządzała stanowiska prawne dotyczące wejścia podmiotów na polski rynek, prowadzenia działalności regulowanej w Polsce i oferowania produktów finansowych w Polsce, jak również odnośnie do zagadnień prawa korporacyjnego i transakcji M&A, współtworząc niezbędną dokumentację prawną. Zajmowała się zagadnieniami ochrony informacji, także ochrony informacji poufnych i obowiązków raportowych spółek notowanych na GPW.
Współzałożycielka i prezes CodersTrust Polska (dziś pod nazwą Future Collars), szkoły programowania z innowacyjną platformą do nauki online, z aktywnym wsparciem doświadczonych Mentorów -praktyków. Misją Future Collars jest upowszechnienie nauki programowania. Wychodzi ona naprzeciw zapotrzebowaniu współczesnego rynku pracy, tworząc elastyczny model nauki online. Startup został doceniony przez European Venture Filanthropy jako jeden z najciekawszych społecznych startupów w regionie CEE .
Beata Jarosz dołączyła do grona kobiet w Raporcie Strong Women in IT 2019. Jest współorganizatorką ”Dnia Kariery Kobiety w IT” z warsztatami i debatami technologicznymi z udziałem kobiet z IT.
Ekspert rynku kapitałowego z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym, była wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jest współtwórczynią alternatywnego systemu obrotu NewConnect dla przedsiębiorstw wzrostowych MŚP oraz runku obligacji Catalyst. Kierowała również pracami w zakresie opracowania i promocji nowego kształtu zasad dobrych praktyk spółek notowanych na GPW.
Od 1991 roku pracowała w Komisji Papierów Wartościowych. Jako dyrektor Departamentu Nadzoru Rynku była odpowiedzialna za monitorowanie obrotu giełdowego. Sprawowała również funkcję Przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla Maklerów Papierów Wartościowych oraz Maklerów Giełd Towarowych. Była reprezentantką Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na Forum Europejskiego Komitetu Regulatorów Rynku Papierów Wartościowych (CESR) w obszarze prac nad nadzorem i bezpieczeństwem obrotu. Zasiadała w radach nadzorczych (KDPW SA, KDPW CCP SA).
Izabela Mrochen z Uniwersytet Śląski w Katowicach - w ostatnich latach zaangażowana w przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu osób niepełnosprawnych, starszych i w podeszłym wieku. W październiku 2012 roku zainicjowała utworzenie kwalifikacyjnych studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia”, które otrzymały nagrodę w konkursie „Otwarta Cyberprzestrzeń 2015". Członek wielu organizacji promujących dobre praktyki m.in. Certyfikowany Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans. W promowaniu włączenia cyfrowego i społecznego współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami i innymi organizacjami pozarządowymi organizując wspólne konferencje m.in. Dni Dostępności Cyfrowej w Katowicach. W roku 2016 otrzymała Professional Certificate in Web Accessibility nadany przez University of South Australia oraz Media Access Australia Inclusion Through Technology. W kwietniu 2018 roku nominowana do tytułu Lider Cyfrowej Dostępności.
Jako certyfikowany Trener #memoQ, od 2011 roku organizuje warsztaty z zakresu nowych technologii m.in. komputerowych narzędzi CAT (Computer Assisted/Aided Translation) wspomagających pracę tłumacza. Lokalizację stron interentowych oraz oprogramowania łączy z tematyką dostęności od 2017 roku jako certyfikowany projektant stron na #CMS Word Press oraz certyfikowany projektant aplikacji mobilnych.
Od wielu lat jest uczestnikiem wielu konferencji krajowych i międzynarodowych, na których nie tylko przedstawia swoje badania naukowe na temat cyberprzestrzeni ale organizuje warsztaty zarówno z narzędzi #CAT oraz zasad #WCAG 2.0.
Czynnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, urzędami, ośrodkami edukacyjnymi oraz z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.
Jest Dyrektorem Generalnym i członkiem zarządu Fiserv Polska sp. z o.o., amerykańskiej firmy technologicznej z sektora usług finansowych. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w obszarze technologii bankowych i fintech w regionie EMEA. Karierę zawodową rozpoczęła w Royal Bank of Canada, a następnie zdobywała doświadczenie w amerykańskich firmach technologicznych w USA i Europie. W swojej obecnej roli odpowiada za rozwój biznesu w regionie CEE oraz prowadzi strategiczne projekty technologiczne w EMEA.
Posiada tytuł BA, Stosunki Międzynarodowe z University of British Columbia oraz tytuł MSc, Polityka Europejska z London School of Economics. Ukończyła również liczne kursy branżowe, między innymi, w Harvard Business School i Leadership Academy for Poland. W maju 2015 została zaproszona do prestiżowego programu organizowanego przez czasopismo Fortune w USA, Fortune Most Powerful Woman/US State Department, dla przyszłych globalnych liderek biznesu. We wrześniu 2015 została Ambasadorka Równości w Biznesie przy Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. We wrześnio 2016 została wybrana w rankingu Top 10 Kobiet w Technologii w EMEA przez Banking Technology Awards w Londynie.
Aleksandra Gren jest członkinią Grupy Vital Voices 100 - 100 globalnych liderek globalnej organizacji Vital Voices Global Partnership. Jest Prezesem Rady Vital Voices Poland oraz zasiada w zarządzie Vital Voices Europe w Londynie w Anglii. Jest aktywna mentorka w Programach Mentoringowych Vital Voices Poland dla przyszłego pokolenia liderów w Polsce. Uznana za jedna z 20 kluczowych ekspertek FinTech w Polsce wedlug Raportu „Ekspertki w FinTech” w marcu 2017. W 2018 w uznaniu jej projektów wspierających kobiety w naukach STEM otrzymała nagrodę Goldan Sachs-Fortune Global Women Leaders Award in the US. Jest Członkinią Honorową Stowarzyszenia Ekspertki Razem.
Gosia od początku swojej kariery jest związana z obszarem software development. Ma za sobą wiele udanych projektów tworzenia i wdrożeń systemów bankowych, ubezpieczeniowych oraz z obszaru ochrony zdrowia.
Od 4 lat pracuje w Aviation Digital, obecnie jest managerem zarządzającym zespołem Scrum Masterów. Od ponad 3 lat bierze aktywnie wspiera transformacje organizacji w obszarze Agile, zmian organizacyjnych i kulturowych. Pełni funkcję lidera zespołu Diversity & Inclusion w Engineering Design Center. Gosia ukończyła SGH Warsaw School of Economics na kierunku Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz podyplomowe studia na Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. .
Kasia to założycielka oraz CEO Yosh.AI firmy oferującej rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji dla firm e-commerce Polsce, UK oraz na świecie. Yosh.AI tworzy dedykowanych asystentów głosowych opartych na AI umożliwiających wyszukanie i zakup produktu poprzez rozmowę z wirtualnym asystentem. Wdrożenia w Polsce m.in. dla MediaMarkt, CCC czy Frisco, wprowadzają firmy w przyszłość e-commerce czyli voice conversational commerce. Yosh.AI zostały wybrany przez Forbes jako firma zmieniająca retail w 2019, jest również zwycięzcą wielu międzynarodowych nagród jak Best Tech Startup for Retail Europe 2019 w Hiszpanii, Fashion Innovation Award Applaying AI into Fashion E-commerce 2019 w Szwajcarii. Wspierany przez Google for Startups,Yosh.AI rewolucjonizuje przyszłość retailu. Katarzyna Dorsey została wybrana przez Forbes jako “100 European Female Founders to follow”, jest także mentorem Google.
Głównym celem konferencji jest pokazanie na inspirujących przykładach, czym jest cyfrowa transformacja. Chcemy podpowiedzieć kobietom na różnych etapach kariery zawodowej, jak kierować swoim rozwojem, aby nadążyć za nieuchronnymi zmianami na rynku pracy. Uczestniczki konferencji wyjdą z niej nie tylko z nową wiedzą, ale również z nowymi kontaktami w środowisku życzliwych i bardzo merytorycznych kobiet. Dodatkowym celem, jaki stawiają sobie organizatorzy jest pokazanie, że cyfrowa transformacja nie jest domeną męską i kobiety mają również dużą wiedzę z tego obszaru, którą mogą i chcą się dzielić.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla partnerów .
Główny Partner konferencji:
Partnerzy konferencji:
Partner specjalny:
Partnerzy wspierający:
Dziękujemy Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy za objęcie konferencji Patronatem Honorowym